00
Days
:
00
Hours
:
00
Minutes
:
00
Seconds

The Leading Startup Event

  • 19-21 August
  •   Newyork  2019
  • Edition

EVENT OUTCOMES Why you should Join Event

We are rethoric question ran over her cheek When she reached the first hills of the Italic Mountains, she 

Few stray gleams steal into the inner sanctuary grow familiar with the countless indescribable forms,

+
Our Visionary Speakers
International Sponsors
+
Workshops We offer
+
Event Participants

LISTEN TO THE Event Speakers

GET EXPERIENCE

Shift your perspective on digital business

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic s change? Find out from those leading the charge.

INFO UPDATE Event Schedule

  • 09.00-10.00

    Deschiderea Conferinței

    Constantin T. Luca, Dan Gaiță

    Invitați Speciali: Stevo Julius și Gerhard Diller

  • 10.15 - 11.15

    Grupul de Lucru Aritmii, Electrofiziologie și Dispozitive Implantabile

    Moderatori: Dragoș Cozma, Constantin T. Luca

    10.15 – 10.30 Update in atrial fibrillaton – Constantin T. Luca

    10.30 – 10.45 Learning curve in ablation – Alina Negru

    10.45 – 11.00 Learning curve in pacing – Cristina Văcărescu

    11.00 – 11.15 Fusion CRT Pacing – Dragoș Cozma

  • 11.30 - 12.30

    Cross – Wor(l)d: Stephan S. Achenbach, ESC President

    Moderator: Bogdan A. Popescu, Președinte SRC

  • 13.00 - 14.00

    Grupul de Lucru de Cardiologie de Urgență

    Moderatori: Valentin Chioncel, Lucian Petrescu

     

    13:00 – 13:25 STEMI - de la ghiduri la practica clinică Valentin Chioncel

    13:25 – 13:50 Sindromul acut coronarian – teorie a relativității generale sau
    intricare cuantică? – Lucian Petrescu
    13:50 – 14:00 Discuții

  • 09.00 - 10.00

    Grupul de Lucru de Cardiologie Preventivă și Recuperare Cardiovasculară

    Moderatori: Iulia Kulcsar, Dan Gaiță

    09:00-09:20 Contribuția monoamino oxidazei la stresul oxidativ vascular: o abordare translațională– Danina Muntean
    09:20-09:40 Actualități în prevenție și recuperare cardio-vasculară – Iulia Kulcsar
    09:40-10:00 TeleCardiologia AZI! – Alexandru Mischie/Mihai Trofenciuc

  • 10.15 - 11.15

    Grupul de Lucru de Cardiologie Pediatrică și Boli Cardiace Congenitale

    Moderatori: Eliza Cinteză, Irina Popescu

    10.15 – 10.30 Noutăți în afectarea cardiacă cu virusul SARS-CoV-2 la copil Gabriela Doroș

    10.30 – 10.45 Actualități în tratamentul insuficienței cardiace la copilul mic Anca Popoiu

    10.45 – 11.00 Activitatea Centrului de Cardiologie Pediatrică al Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara Adrian Lăcătușu

    11.00 – 11.15 Implicații practice ale noului ghid ESC pentru managementul adultului cu boli congenitale cardiace Andreea Dumitrescu

  • 11.30 - 12.30

    Cross – Wor(l)d: Barbara Casadei, ESC Past President


    Moderator: Dragoș Vinereanu, Fost Președinte SRC

  • 13.00 - 14.00

    Grupul de Lucru de Ecocardiografie și alte Metode Imagistice

    Imagistica multimodală în patologii cardiovasculare de actualitate

    Moderatori: Sorina Mihăilă Baldea, Adina Ionac

    13:00 – 13:20 Imagistica multimodală în cardiomiopatia hipertrofică obstructivă

    Raluca Șoșdean

    13:20 – 13:40 Imagistica multimodală în cardiomiopatii inflamatorii, inclusiv din infecția SARS-CoV-2 Sorina Mihăilă

    13:40 - 14:00 Imagistica multimodală în cardiomiopatia prin non-compactare Adina Ionac

  • 09.00 - 10.00

    Clubul Tinerilor Cardiologi

    Moderatori: Dan Dorobanțu, Cristina Văcărescu

    09:00-09:15 Clubul Tinerilor Cardiologi: noi oportunități pentru carieră Dan Dorobanțu

    09:15-09:30 Remodelajul VS post infarct – factori de prognostic Mihai Lazăr

    09:30-09:45 Ecografia în camera de gardă – o provocare diagnostică Ioana Ionac

    09:45-10:00 Perspectiva tânărului electrofiziolog: planuri de viitor Cristina Văcărescu

  • 10.15 - 11.15

    Grupul de Lucru de Insuficiență Cardiacă

    Insuficiența Cardiacă Cronică „At a Glance

    Moderatori: Antoniu Petriș, Dan Gaiță

    10.15 - 10.30 Certitudinile tratamentului optimizat: noua medicație antidiabetică! – Dan Gaiță

    10.30 - 10.45 Ce vă rezervă viitorul pentru dispozitivele implantabile? – Dragoș Cozma

    10.45 - 11.00 Despre ICC în vremea Covid-ului – Antoniu Petriș

    11.00 - 11.15 Discuții

  • 11.30 - 12.30

    Cross – Wor(l)d: Franz Weidinger, ESC President Elect

    Moderator: Ovidiu Chioncel, Președinte Ales SRC

  • 13.00 - 14.00

    Grupul de Lucru de Cardiologie Intervențională

    Moderatori: Cristian Udroiu, Cristian Mornoș

    13.00-13.20 Update în tratamentul invaziv al pacientului cu sindrom coronarian – Cristian Mornoș

    13.20-13.30 Discuții

    13.30-13.50 Update în tratamentul antiagregant la pacientul ischemic – Cristian Udroiu

    13.50-14.00 Discuții

PRICING PLANS Get your Ticket

EARLY BIRD

EARLY BIRD

$219

500/500

Enter Promotional Code

Buy Ticket

All prices exclude 25% VAT

EARLY BIRD
REGULAR

REGULAR

$399

350/500

Enter Promotional Code

Buy Ticket

All prices exclude 25% VAT

REGULAR
PLATINUM

PLATINUM

$699

250/500

Enter Promotional Code

Buy Ticket

All prices exclude 25% VAT

PLATINUM

INFO UPDATE Latest News

REACH US Get Direction to the Event Hall

Brighton Waterfront Hotel, Brighton, London

1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
United States

Tickets info

Name: Ronaldo König

Phone: 009-215-5595

Email: info@example.com

Programme Details

Name: Ronaldo König

Phone: 009-215-5595

Email: info@example.com

Snow Lake Hotel, Brighton, Australia

1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
Australia

Tickets info

Name: Ronaldo König

Phone: 009-215-5595

Email: info@example.com

Programme Details

Name: Ronaldo König

Phone: 009-215-5595

Email: info@example.com

Brighton Waterfront Hotel, Brighton, London

1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
United States

Tickets info

Name: Ronaldo König

Phone: 009-215-5595

Email: info@example.com

Programme Details

Name: Ronaldo König

Phone: 009-215-5595

Email: info@example.com

HURRY UP! Book your Seat

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Want Something Extra?