5 to 7 June 2019, Waterfront Hotel, London

DIGITAL THINKERS MEET UP

    Register Now

    How you transform your business as tech consumer, habits industry

    Why you should Join Event

    We are rethoric question ran over her cheek When she reached the first hills of the Italic Mountains, she 

    Throw myself down teems with vapour around me, and the meridian sun strikes the upper surface of the 

    Few stray gleams steal into the inner sanctuary grow familiar with the countless indescribable forms,

    Rulează videoul
    +
    Our Visionary Speakers
    International Sponsors
    +
    Workshops We offer
    +
    Event Participants

    LISTEN TO THE Event Speakers

    GET EXPERIENCE

    Shift your perspective on digital business

    How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic s change? Find out from those leading the charge.

    SCHEDULE DETAILS Information of Event Schedules

    World is committed to making participation in the event a harassment free experience for everyone, regardless of level of experience, gender, gender identity and expression

    09.00-10.00

    Deschiderea Conferinței

    Constantin T. Luca, Dan Gaiță

    Invitați Speciali: Stevo Julius și Gerhard Diller

    10.15 - 11.15

    Grupul de Lucru Aritmii, Electrofiziologie și Dispozitive Implantabile

    Moderatori: Dragoș Cozma, Constantin T. Luca

    10.15 – 10.30 Update in atrial fibrillaton – Constantin T. Luca

    10.30 – 10.45 Learning curve in ablation – Alina Negru

    10.45 – 11.00 Learning curve in pacing – Cristina Văcărescu

    11.00 – 11.15 Fusion CRT Pacing – Dragoș Cozma

    11.30 - 12.30

    Cross – Wor(l)d: Stephan S. Achenbach, ESC President

    Moderator: Bogdan A. Popescu, Președinte SRC

    13.00 - 14.00

    Grupul de Lucru de Cardiologie de Urgență

    Moderatori: Valentin Chioncel, Lucian Petrescu

     

    13:00 – 13:25 STEMI - de la ghiduri la practica clinică Valentin Chioncel

    13:25 – 13:50 Sindromul acut coronarian – teorie a relativității generale sau
    intricare cuantică? – Lucian Petrescu
    13:50 – 14:00 Discuții

    14.15 - 15.15

    Grupul de Lucru de Cardiopatie Ischemică

    Moderatori: Dan Deleanu, Simina Crișan

    14:15 - 14:30 Strategia invazivă în NSTEMI în lumina noului ghid ESC Dan Deleanu

    14:30 - 14:45 MINOCA - Infarctul miocardic asociat aterosclerozei coronariene non-obstructive Simina Crișan

    14:45 - 15:00 IBCV Timișoara - Programul STEMI: prezent și viitor Daniel Brie

    15:00 - 15:15 Discuții

    15.30 - 16.30

    Grupul de Lucru de Ateroscleroză și Aterotromboză

    Moderatori: Ștefania Magda, Mircea Iurciuc

    15.30 - 15.50 Noutăți în abordarea dislipidemiilor Ștefania Magda

    15.50 - 16.10 De la ateroscleroză la ateroscleroză subclinică - Mircea Iurciuc

    16.10 - 16.30 Cum putem diagnostica precoce, preveni și tratata ateroscleroza în 2020? - Ștefania Magda, Mircea Iurciuc

    09.00 - 10.00

    Grupul de Lucru de Cardiologie Preventivă și Recuperare Cardiovasculară

    Moderatori: Iulia Kulcsar, Dan Gaiță

    09:00-09:20 Contribuția monoamino oxidazei la stresul oxidativ vascular: o abordare translațională– Danina Muntean
    09:20-09:40 Actualități în prevenție și recuperare cardio-vasculară – Iulia Kulcsar
    09:40-10:00 TeleCardiologia AZI! – Alexandru Mischie/Mihai Trofenciuc

    10.15 - 11.15

    Grupul de Lucru de Cardiologie Pediatrică și Boli Cardiace Congenitale

    Moderatori: Eliza Cinteză, Irina Popescu

    10.15 – 10.30 Noutăți în afectarea cardiacă cu virusul SARS-CoV-2 la copil Gabriela Doroș

    10.30 – 10.45 Actualități în tratamentul insuficienței cardiace la copilul mic Anca Popoiu

    10.45 – 11.00 Activitatea Centrului de Cardiologie Pediatrică al Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara Adrian Lăcătușu

    11.00 – 11.15 Implicații practice ale noului ghid ESC pentru managementul adultului cu boli congenitale cardiace Andreea Dumitrescu

    11.30 - 12.30

    Cross – Wor(l)d: Barbara Casadei, ESC Past President


    Moderator: Dragoș Vinereanu, Fost Președinte SRC

    13.00 - 14.00

    Grupul de Lucru de Ecocardiografie și alte Metode Imagistice

    Imagistica multimodală în patologii cardiovasculare de actualitate

    Moderatori: Sorina Mihăilă Baldea, Adina Ionac

    13:00 – 13:20 Imagistica multimodală în cardiomiopatia hipertrofică obstructivă

    Raluca Șoșdean

    13:20 – 13:40 Imagistica multimodală în cardiomiopatii inflamatorii, inclusiv din infecția SARS-CoV-2 Sorina Mihăilă

    13:40 - 14:00 Imagistica multimodală în cardiomiopatia prin non-compactare Adina Ionac

    14.15 - 15.15

    Grupul de Lucru de Asistenți Medicali

    Moderatori: Maria Samek, Mirela Vârtosu

    14:15 – 14:20 Cuvânt de deschidere – Maria Samek

    14:20 – 14:30 Siguranța pacientului în ATI – Olga Nica

    14:30 – 14:40 Învățăm din erori – Daniela Demea

    14:40 – 14:50 Chirurgia sigură salvează vieți – Livia Gheta

    14:50 – 15:00 Siguranța pacientului cu WPW – Anca Istrate

    15:00 – 15:10 Siguranța cadrelor medicale – o prioritate pentru siguranța pacienților – Mirela Vîrtosu
    15:10 – 15:15 Discuții

    15.30 - 16.30

    Grupul de Lucru de Hipertensiune Arterială

    Hipertensiunea arterială: vedeta box office-ului cardiovascular

    Moderatori: Ana-Maria Vintilă, Alina Negru

    15:30 – 15:50 The Godfather: Ghidul ISH 2020 - mesaje cheie Ana-Maria Vintilă

    15:50 – 16:10 The Time Machine: cronoterapia în hipertensiunea arterială - încă de actualitate? Ana-Maria Balahura

    16:10 – 16:30 Dangerous liaisons: Hipertensiunea arterială și aritmiile cardiace - de la geneză la tratament Alina Negru

    09.00 - 10.00

    Clubul Tinerilor Cardiologi

    Moderatori: Dan Dorobanțu, Cristina Văcărescu

    09:00-09:15 Clubul Tinerilor Cardiologi: noi oportunități pentru carieră Dan Dorobanțu

    09:15-09:30 Remodelajul VS post infarct – factori de prognostic Mihai Lazăr

    09:30-09:45 Ecografia în camera de gardă – o provocare diagnostică Ioana Ionac

    09:45-10:00 Perspectiva tânărului electrofiziolog: planuri de viitor Cristina Văcărescu

    10.15 - 11.15

    Grupul de Lucru de Insuficiență Cardiacă

    Insuficiența Cardiacă Cronică „At a Glance

    Moderatori: Antoniu Petriș, Dan Gaiță

    10.15 - 10.30 Certitudinile tratamentului optimizat: noua medicație antidiabetică! – Dan Gaiță

    10.30 - 10.45 Ce vă rezervă viitorul pentru dispozitivele implantabile? – Dragoș Cozma

    10.45 - 11.00 Despre ICC în vremea Covid-ului – Antoniu Petriș

    11.00 - 11.15 Discuții

    11.30 - 12.30

    Cross – Wor(l)d: Franz Weidinger, ESC President Elect

    Moderator: Ovidiu Chioncel, Președinte Ales SRC

    13.00 - 14.00

    Grupul de Lucru de Cardiologie Intervențională

    Moderatori: Cristian Udroiu, Cristian Mornoș

    13.00-13.20 Update în tratamentul invaziv al pacientului cu sindrom coronarian – Cristian Mornoș

    13.20-13.30 Discuții

    13.30-13.50 Update în tratamentul antiagregant la pacientul ischemic – Cristian Udroiu

    13.50-14.00 Discuții

    14.15 - 15.15

    Chirurgie Cardiovasculară

    Moderatori: Marinică Gașpar, Petru Deutsch

    14.15 – 14.45 Cardiovascular Surgery Activity during COVID Pandemic – Marinică Gașpar

    14.45 – 15.15 Update in Intensive Care – Petru Deutsch

    15.30 - 16.30

    Închiderea Conferinței

    Constantin T. Luca, Adina Bucur

    Invitat special: Laurence Sperling

    PRICING PLANS Get your Ticket

    EARLY BIRD

    EARLY BIRD 219

    How you transform your business as technology, consumer, habits industrys dynamic

    Buy Ticket

    REGULAR

    REGULAR 399

    How you transform your business as technology, consumer, habits industrys dynamic

    Buy Ticket

    PLATINUM

    PLATINUM 699

    How you transform your business as technology, consumer, habits industrys dynamic

    Buy Ticket

    INFO UPDATE Latest News

    REACH US Get Direction to the Event Hall

    Brighton Waterfront Hotel, Brighton, London

    1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
    United States

    Tickets info

    Name: Ronaldo König

    Phone: 009-215-5595

    Email: info@example.com

    Programme Details

    Name: Ronaldo König

    Phone: 009-215-5595

    Email: info@example.com

    Snow Lake Hotel, Brighton, Australia

    1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
    Australia

    Tickets info

    Name: Ronaldo König

    Phone: 009-215-5595

    Email: info@example.com

    Programme Details

    Name: Ronaldo König

    Phone: 009-215-5595

    Email: info@example.com

    Brighton Waterfront Hotel, Brighton, London

    1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
    United States

    Tickets info

    Name: Ronaldo König

    Phone: 009-215-5595

    Email: info@example.com

    Programme Details

    Name: Ronaldo König

    Phone: 009-215-5595

    Email: info@example.com

    HURRY UP! Book your Seat

    SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

    Want Something Extra?